Prometheus запустив курси підготовки до ЗНО

 

 

Міністерство освіти і науки спільно з платформою масових відкритих онлайн-курсів Prometheus представляють повний цикл безкоштовних онлайн-курсів з підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з математики, української мови і літератури та історії України.

Вони мають допомогти учням закріпити набуті шкільні знання, дізнатись нове у цікавій та доступній формі, пройти тестування й потренуватись перед ЗНО. Всі курси відповідають державній програмі зовнішнього незалежного оцінювання та містять необхідні матеріали, які доступні для всіх, незалежно від соціального статусу, фінансових можливостей, територіального розміщення. Насамперед, курси орієнтовані на учнів і випускників, які проживають на тимчасово окупованій території Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей і не мають змоги самостійно підготуватися до ЗНО.

Курси стануть у пригоді також учням 7-10 класів, які опановують сучасну програму з Української мови та літератури, Історії України та Математики, викладачам для використання у «змішаному форматі» під час занять, батькам, які бажають разом із дітьми поновити знання.

«Під час підготовки цих курсів ми, передусім, орієнтувалися на тих, хто з об'єктивних причин не має доступу до якісної освіти, а значить отримує менше можливостей підготуватись до складання ЗНО. Йдеться про дітей з окупованих та непідконтрольних територій, школярів, що навчаються на екстернаті, а також учнів з сільської місцевості. Однак, без сумніву, вони будуть корисними і цікавими для всіх, хто займається підготовкою до тестування», – зазначила міністр освіти Лілія Гриневич.

Курс «Математика. Підготовка до ЗНО» дасть можливість закріпити знання з базового шкільного курсу математики. Теми викладаються послідовно та максимально адаптовані для того, щоб учень легко та без сторонньої допомоги міг засвоїти їх.

КУРС МАТЕМАТИКА

Курс «Українська мова та література. Підготовка до ЗНО» містить модулі фонетики, орфографії, лексики, фразеології, словотвору, морфології та синтаксису. Особлива увага сконцентрована на питаннях, що найчастіше трапляються у тестах.

Розділ з української літератури дозволить слухачам освіжити свої знання з цього предмету від часів усної народної творчості до періоду Розстріляного відродження та Шістдесятників. За допомогою додаткових відео- та аудіозаписів пісень і творів, які було покладено на музику або використано для написання п’єс, опер, балетів, курс швидко відновить у пам’яті основні сюжетні лінії багатьох творів, їх жанр, тему, ідею тощо.

КУРС УКРАЇНСЬКА МОВА ТА ЛІТЕРАТУРА

Курс «Історія України. Повний курс підготовки до ЗНО» охоплює часи від заселення території до подій сучасності. Слухачі зможуть поновити в пам’яті і вивчити історичні дати та періоди найважливіших подій і процесів. В результаті вони отримають можливість пояснювати та аналізувати історичні факти, визначати найважливіші зміни і значення подій, що відбувалися в житті України та людства.

КУРС ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ ЗНО – 2018

МАТЕМАТИКА                                                                       22 травня

УКРАЇНСЬКА МОВА І ЛІТЕРАТУРА                                     24 травня

ІСПАНСЬКА МОВА                                                               29 травня

НІМЕЦЬКА МОВА                                                                 29 травня

ФРАНЦУЗЬКА МОВА                                                            29 травня

АНГЛІЙСЬКА МОВА                                                             01 червня

БІОЛОГІЯ                                                                              04 червня

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ                                                                06 червня

ГЕОГРАФІЯ                                                                           08 червня

ФІЗИКА                                                                                  11 червня

ХІМІЯ                                                                                     13 червня

ОСНОВНЕ ПРО ЗНО

Відповідно до проекту Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України, 2018 року для вступу до вищих навчальних закладів зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2016, 2017 та 2018 років. З англійської, іспанської, німецької та французької мов прийматимуть результати лише 2018 року. Це пов’язано з тим, що змінено формат сертифікаційної роботи з іноземної мови, а отже результати 2018 та попередніх років стають непорівнюваними.

Нагадуємо, що 2018 року для проведення зовнішнього незалежного оцінювання з англійської, іспанської, німецької та французької мов буде використано тести двох рівнів складності: рівня В1 і рівня В2. Новацією цих тестів буде також частина «Розуміння мови на слух», яка передбачатиме прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них.

Кожен учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів з переліку:

• української мови і літератури
• історії України
• математики
• біології
• географії
• фізики

• хімії
• англійської мови
• іспанської мови
• німецької мови
• французької мови

Державна підсумкова атестація у формі зовнішнього незалежного оцінювання

Для випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію за шкалою 1–12 балів. Першим обов’язковим предметом ДПА є українська мова і література (частина з української мови). Другим – за вибором випускника: математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття). Третій предмет випускники обирають самостійно із запропонованого вище переліку.

Випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року, які бажають зарахувати результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови як оцінку за державну підсумкову атестацію та вивчали цю мову на профільному рівні, мають складати відповідний предметний тест рівня В2. Випускники, які вивчали іноземну мову на рівні стандарту (академічному), і бажають зарахувати результат зовнішнього незалежного оцінювання як оцінку за державну підсумкову атестацію, складатимуть тест рівня В1.

Також 2018 року державну підсумкову атестацію з української мови і літератури у формі зовнішнього незалежного оцінювання проходитимуть учні (слухачі, студенти) професійно-технічних і вищих навчальних закладів, які 2018 року здобудуть повну загальну середню освіту.

Установлення «порогового бала»

Для визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат зовнішнього оцінювання з цього предмета для вступу до вищих навчальних закладів. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів і матимуть право брати участь у конкурсному відборі під час вступу на навчання.

Детальніша інформація про метод визначення експертами «порогового бала» подана в наказі Українського центру оцінювання якості освіти від 24.05.2016 р. № 99 «Про затвердження методики переведення тестових балів, отриманих учасниками зовнішнього незалежного оцінювання за виконання завдань сертифікаційної роботи, у рейтингові оцінки (за шкалою 100-200 балів)».

ПРОЦЕДУРА РЕЄСТРАЦІЇ ДЛЯ ВИПУСКНИКІВ ПОТОЧНОГО РОКУ

Для того, щоб зареєструватися, потрібно виконати ряд послідовних дій.

1. Ознайомтесь із правилами прийому до вибраного вами вищого навчального закладу, де вказано перелік предметів, із яких необхідно подати результати зовнішнього незалежного оцінювання, Порядком проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти (далі – Порядок).

2. Здійсніть вибір навчальних предметів, із яких ви бажаєте пройти зовнішнє оцінювання, а також отримати оцінки за державну підсумкову атестацію (далі – ДПА).

Пам’ятайте, що загальна кількість навчальних предметів, вибраних вами для проходження зовнішнього оцінювання, не повинна перевищувати чотирьох. У 2018 році зовнішнє оцінювання проводитиметься з таких навчальних предметів:

• української мови і літератури
• історії України
• математики
• біології
• географії
• фізики

• хімії
• англійської мови
• іспанської мови
• німецької мови
• російської мови
• французької мови

Результати зовнішнього оцінювання із трьох предметів, вибраних вами під час реєстрації, будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію за шкалою 112 балів.

Першим обов’язковим предметом ДПА є українська мова. Другим – математика або історія України (за вибором). Третій предмет ви обираєте самостійно із запропонованого вище переліку. Пам’ятайте, що для зарахування оцінок за державну підсумкову атестацію можна вибрати й математику, й історію України та пройти зовнішнє оцінювання з цих предметів.

3. Підготуйте необхідні для здійснення реєстрації документи та матеріали, зокрема:

  • копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові). Звертаємо увагу, що у паспортах нового зразка (ID-картка) немає серії документа. Під час заповнення реєстраційної форми поле «серія» залишається порожнім. У разі відсутності паспорта окремі категорії осіб можуть подати інший документ[1].

Якщо у випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року, яким станом на 01 вересня 2017 року виповнилося 16 років, виникли проблеми з отриманням паспорта громадянина України, радимо для вирішення питань щодо реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні звернутися до адміністрації навчального закладу. Нагадуємо, що інформацію щодо механізму реєстрації випускників, які не мають паспорта, для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання розміщено на сайті Українського центру оцінювання якості освіти в розділі «Керівникам навчальних закладів», доступ до якого здійснюється за допомогою логіна та пароля, наданими навчальному закладу регіональним центром оцінювання якості освіти.

  • дві однакові фотокартки для документів розміром 3 х 4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку (фотокартки мають бути виготовлені на білому або кольоровому фотопапері);
  • реєстраційну картку, яку можна сформувати самостійно, скориставшись спеціальним сервісом «Зареєструватися», розміщеним на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, або звернутися за допомогою до особи, відповідальної за реєстрацію в закладі освіти, де навчаєтесь.

 

 

ДПА У ФОРМІ ЗНО

У 2008–2009 роках результати зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 1–12 балів було зараховано випускникам загальноосвітніх навчальних закладів (далі – випускники) як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти (далі – ДПА).

Починаючи з 2015 року, результати зовнішнього незалежного оцінювання для випускників знову зараховують як оцінки за ДПА.

У 2015 році як оцінку за ДПА випускники могли зарахувати результат зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (частина з української мови). У 2016 році – з двох навчальних предметів: української мови і літератури та математики або історії України (за вибором учасника).

У 2017 році як оцінки за ДПА зараховували результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів: українська мова і література (частина з української мови); математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття); навчальний предмет за вибором випускника (математика, історія України, англійська, іспанська, німецька, російська, французька, мови, біологія, географія, фізика, хімія).

Як і минулоріч, 2018 року як оцінки за ДПА буде зараховано результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів (наказ Міністерства освіти і науки України від 31 липня 2017 року № 1103 «Деякі питання проведення в 2018 зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»):

1) українська мова і література (українська мова);

2) математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) – за вибором випускника;

3) навчальний предмет за вибором випускника (математика, історія України, англійська, іспанська, німецька, французька, мови, біологія, географія, фізика, хімія).

Звертаємо увагу, що для проходження ДПА можна обрати й математику, й історію України.

У разі проходження ДПА у формі ЗНО з іноземної мови, випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року, які вивчали цю мову на профільному рівні, мають складати відповідний предметний тест рівня В2, якщо іноземну мову вивчали на рівні стандарту (академічному) – необхідно складати тест рівня В1.

Як оцінки за ДПА буде зараховано результати виконання всіх завдань сертифікаційної роботи або частини з них (залежно від навчального предмета).

 

ПРОБНЕ ЗНО

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання (далі – пробне тестування) проводиться з метою ознайомлення усіх бажаючих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Пробне тестування є важливою складовою підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

Особи, які зареєструються для участі в пробному тестуванні, матимуть можливість:

  • ознайомитись із стандартизованими тестами, що відповідають вимогам Програм,характеристикам та структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року;

  • виконати пробний тест та попрактикуватися в заповненні бланків відповідей;

  • дізнатися правильні відповіді до завдань пробного тестування, що будуть розміщені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти у визначений час;

  • отримати результат пробного тестування за допомогою спеціального сервісу (за бажанням);

  • психологічно налаштуватися на проходження зовнішнього незалежного оцінювання;

  • навчитись ефективно розподіляти час;

  • оцінити свій рівень навчальних досягнень.

Пропонуємо ознайомитися із матеріалами пробного ЗНО 2017 року.

Українська мова і література

Завдання

Правильні відповіді

Таблиця переведення 100-200

Таблиця переведення 1-12

 

Історія України

Завдання

Правильні відповіді

Таблиця переведення 100-200

Таблиця переведення 1-12

 

Математика

Завдання

Правильні відповіді

Таблиця переведення 100-200

Таблиця переведення 1-12

 

Біологія

Завдання

Правильні відповіді

Таблиця переведення 100-200

Таблиця переведення 1-12

 

Хімія

Завдання

Правильні відповіді

Таблиця переведення 100-200

Таблиця переведення 1-12

 

Географія

Завдання

Правильні відповіді

Таблиця переведення 100-200

Таблиця переведення 1-12

 

Фізика

Завдання

Правильні відповіді

Таблиця переведення 100-200

Таблиця переведення 1-12

 

Англійська мова

Завдання

Правильні відповіді

Таблиця переведення 100-200

Таблиця переведення 1-12

 

Іспанська мова

Завдання

Правильні відповіді

Таблиця переведення 100-200

Таблиця переведення 1-12

 

Французька мова

Завдання

Правильні відповіді

Таблиця переведення 100-200

Таблиця переведення 1-12

 

Німецька мова

Завдання

Правильні відповіді

Таблиця переведення 100-200

Таблиця переведення 1-12

 

Російська мова

Завдання

Правильні відповіді

Таблиця переведення 100-200

Таблиця переведення 1-12

Отримати результат пробного ЗНО учасники можуть за допомогою сервісу «Визначення результатів».

Кожен учасник має можливість занести відповіді до сервісу:

  • з української мови і літератури – з 15:00 1 квітня до 23 год. 59 хв. 5 квітня 2017 року,

  • з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, німецької, французької, іспанської, російської мов – з 15:00 8 квітня до 24:00 10 квітня.

Результати пробного ЗНО з української мови розміщено на персональних сторінках учасників 8 квітня.

Результати з інших предметів буде завантажено 14 квітня.

Також учасники можуть самостійно визначити власний результат. Зробити це можна за допомогою Схеми нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи та Схеми оцінювання завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (для української мови і літератури, математики, англійської, німецької, французької, іспанської, російської мов). Схеми розміщено в інформаційному бюлетені пробного ЗНО, який учасники отримали під час проходження тестування 1 та 8 квітня.

Правильні відповіді до завдань пробного ЗНО:

  • з української мови і літератури подано вище,

  • з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, німецької, французької, іспанської, російської мов – будуть розміщені 11 квітня.

Робочою групою Українського центру оцінювання якості освіти з питань установлення порога «склав/не склав» та визначення результатів учасників пробного зовнішнього незалежного оцінювання за рейтинговою шкалою 100 – 200 балів встановлено поріг:

  • з української мови і літератури – 25 тестових балів*.

Учасники, які не змогли взяти участь у пробному ЗНО, можуть отримати тестові матеріали в пункті проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання протягом трьох днів з дати проведення тестування або пізніше – у регіональному центрі оцінювання якості освіти.

*поріг «склав/не склав» з інших предметів буде оприлюднено 14 квітня

 

МОБІЛЬНИЙ ДОДАТОК “МОЄ ЗНО”

Для учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року розроблено мобільний додаток «Моє ЗНО», що дає змогу отримати розклад обраних тестувань, адреси пунктів для проходження зовнішнього оцінювання, а також результати тестування на власний мобільний пристрій. Серед основних функцій додатку:

  • інформування про місце та час проведення тестувань ЗНО з обраних предметів,

  • запис тестувань ЗНО до системного календаря мобільного пристрою,

  • завчасні нагадування про наближення тестування,

  • повідомлення про новини та зміни в проведенні ЗНО,

  • повідомлення про наявність і відображення результатів тестування ЗНО,

  • можливість переглядати у додатку результати ЗНО за минулий рік.

Доступ до функцій мобільного додатку можливий після введення номеру та пін-коду сертифікату учасника ЗНО. Додаток можна завантажити за посиланням: